Tennis News
The Official Tennis Newswire



Sony Open Tennis Sunday Women's Tennis Results





Tennis News Exclusive




























 


 


 


 


 



 


 















 
 
 





























 





















































 
























© 2013
http://www.dailytennis.com/">Daily
Tennis News Wire

















































SONY OPEN TENNIS



Miami, FL, USA

March 19-31, 2013

$5,185,625/Premier
Hard/Outdoors




Results - Sunday, March 24, 2013




Singles - Third Round



(3) Maria Sharapova (RUS) d. (29) Elena Vesnina (RUS) 64 62




(28) Sorana Cirstea (ROU) d. (6) Angelique Kerber (GER)
64 60



(8) Sara Errani (ITA) d. Simona Halep (ROU) 61 60




(22) Jelena Jankovic (SRB) d. (11) Nadia Petrova (RUS)
76(7) 64



(12) Ana Ivanovic (SRB) d. Svetlana Kuznetsova (RUS) 63
63



(21) Klara Zakopalova (CZE) d. (14) Maria Kirilenko
(RUS) 62 76(4)



(15) Roberta Vinci (ITA) d. (20) Carla Suárez Navarro
(ESP) 57 64 64



(32) Alizé Cornet (FRA) d. (LL) Lauren Davis (USA) 26 63
62




Doubles - Second Round



(3) Petrova/Srebotnik (RUS/SLO) d. Moulton-Levy/Zhang
(USA/CHN) 60 46 107 (Match TB)




(4) Makarova/Vesnina (RUS/RUS) d.
Pavlyuchenkova/Safarova (RUS/CZE) 76(3) 60




(5) Huber/Martinez Sanchez (USA/ESP) d.
Groenefeld/Martic (GER/CRO) 64 62




(8) Goerges/Shvedova (GER/KAZ) d. Hantuchova/Medina
Garrigues (SVK/ESP) 75 62



(WC) Raymond/Robson (USA/GBR) d. Malek/Tanasugarn
(GER/THA) 46 61 108 (Match TB)





Order Of Play - Monday, March 25, 2013




Stadium (from 11.00hrs)



1. Garbińe Muguruza  vs. Li Na



2. Serena Williams vs. Dominika Cibulkova




3. ATP: Dimitrov vs. Murray



4. ATP: Tsonga vs. Nieminen



5. ATP: Isner vs. Cilic (from 19.30hrs)




6. Klara Zakopalova vs. Maria Sharapova (NB 21.00hrs)





Grandstand (from 11.00hrs)




1. ATP: Gasquet vs. Youzhny



2. ATP: Goffin vs. Almagro



3. Agnieszka Radwanska vs. Sloane Stephens (NB 15.00hrs)




4. ATP: Falla vs. Berdych



5. ATP: Raonic vs. Querrey (NB 17.00hrs)





Court 1 (from 11.00hrs)




1. Ajla Tomljanovic vs. Kirsten Flipkens




2. ATP: Seppi vs. Bellucci (NB 12.30hrs)




3. Roberta Vinci vs. Alizé Cornet




4. Sara Errani vs. Ana Ivanovic




5. Sorana Cirstea vs. Jelena Jankovic (NB 17.00hrs)




6. Errani/Vinci vs. Babos/Minella








Court 2 (from
11.00hrs)



1.
Gajdosova/Lisicki vs. Mattek-Sands/Mirza



2. ATP: Bopanna/Ram vs. Granollers/López




3. ATP: Kubot/Tipsarevic vs. Fyrstenberg/Matkowski




4. ATP: Mirnyi/Youzhny vs. Haas/Malisse




5. ATP: Lindstedt/Zimonjic vs. Dodig/Melo




6. Hsieh/Peng vs. Kuznetsova/Pennetta





 













Copyright © 2013 Daily Tennis News Wire. All rights
reserved.
http://www.dailytennis.com">www.dailytennis.com