Warning: mysqli_real_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100309 Library:30120 in /home/tennisne/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1603
Tashkent Open Tuesday Tennis Results - Bob Larson's Tennis News

Tashkent Open Tuesday Tennis Results


Notice: Undefined variable: page_title in /home/tennisne/public_html/wp-content/themes/dante-child/single.php on line 205

Copyright © 2015. No duplication is permitted without permission from Bob Larson Tennis.

TASHKENT OPEN – TASHKENT, UZB
$ 250,000.00
28 SEPTEMBER – 3 OCTOBER 2015

RESULTS – SEPTEMBER 29, 2015
Women’s
Singles – First Round
[1] A. Beck (GER) d E. Kulichkova (RUS) 63 61
A. Sasnovich (BLR) d [3] P. Hercog (SLO) 46 63 63
[4] J. Larsson (SWE) d [Q] S. Voegele (SUI) 63 63
[5] K. Siniakova (CZE) d [Q] P. Kania (POL) 62 76(5)
B. Jovanovski (SRB) d [7] J. Ostapenko (LAT) 46 62 75
Y. Shvedova (KAZ) d [8] A. Mitu (ROU) 75 63
J. Cepelova (SVK) d [WC] S. Sharipova (UZB) 62 61
A. Krunic (SRB) d [Q] A. Kontaveit (EST) 62 64
[Q] K. Kozlova (UKR) d K. Koukalova (CZE) 64 60
E. Rodina (RUS) d U. Radwanska (POL) 62 64
[WC] N. Abduraimova (UZB) d [LL] P. Martic (CRO) 64 60
D. Vekic (CRO) d K. Bertens (NED) 63 16 63

Women’s
Doubles – First Round
[2] M. Gasparyan (RUS) / A. Panova (RUS) d N. Hibino (JPN) / A. Kalinina (UKR) 64 62
A. Friedsam (GER) / K. Piter (POL) d [4] O. Kalashnikova (GEO) / P. Kania (POL) 76(4) 63

ORDER OF PLAY – WEDNESDAY, SEPTEMBER 30, 2015
CENTRE COURT start 10:00 am
A. Krunic (SRB) vs B. Jovanovski (SRB)
[WC] N. Abduraimova (UZB) vs [4] J. Larsson (SWE)
D. Vekic (CRO) vs [2] C. Witthoeft (GER)

Not Before 3:30 pm
After suitable rest – . Alternate / Alternate vs [WC] N. Abduraimova (UZB) / A. Amanmuradova (UZB)

COURT 1 start 10:00 am
[3] J. Rae (GBR) / A. Smith (GBR) vs [WC] E. Bychkova (RUS) / S. Voegele (SUI)
[Q] K. Kozlova (UKR) vs [5] K. Siniakova (CZE)
A. Sasnovich (BLR) vs N. Hibino (JPN)

Not Before 2:30 pm
After suitable rest – A. Krunic (SRB) / P. Martic (CRO) vs A. Friedsam (GER) / K. Piter (POL)

COURT 2 start 10:00 am
Y. Shvedova (KAZ) vs E. Rodina (RUS)

Not Before 11:30 am
[6] M. Gasparyan (RUS) vs A. Friedsam (GER)
[1] A. Beck (GER) vs J. Cepelova (SVK)

Not Before 3:00 pm
After suitable rest – C. Daniels (GER) / L. Marozava (BLR) vs [2] M. Gasparyan (RUS) / A. Panova (RUS)

Copyright © 2015. No duplication is permitted without permission from Bob Larson Tennis.

0 Comments

Leave a reply